Достапни линкови

Две деца и неколку талибанци загинаа во напад на НАТО во Авганистан


Во југоисточниот дел на Авганистан во напад на хеликоптер на НАТО загинаа две деца и неколку талибански бунтовници, соопштија официјални авганистански претставници.Нато наведе дека гаѓањето е одговор на претходниот талибански напад врз Авганистанска полициска патрола.Коалицијата ги истражува наводите дека имало цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG