Достапни линкови

Четврти состанок меѓу македонското и бугарското МНР


Нацрт - текстот на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија бил разгледан на денешната работна средба на претставници на министерствата за надворешни работи на двете земји што се одржа во бугарскиот град Ќустендил.
Како што соопшти МНР, следната средба треба да се одржи во Република Македонија
XS
SM
MD
LG