Достапни линкови

Лизгање на земјиште на Тибет - 83 работници затрпани


Осумдесет и три работници се затрпани при лизгање на земјиште во рудна област на Тибет, јави Хсинхуа.
Спасувачките операции биле во тек, а причина на лизгањето била „природна катастрофа“.
XS
SM
MD
LG