Достапни линкови

Путин ја враќа наградата „Херој на трудот“


Рускиот Претседател Владимир Путин потпиша воспоставување на награда „Херој на трудот“. Таква награда постоеше во време на Советскиот Сојуз од 1921 година. Во соопштението на кабинетот на Путин се наведува дека целта е да се награди несебичната и посветене работливост.
XS
SM
MD
LG