Достапни линкови

Сиријските бунтовници освоиле уште еден град


Сиријските бунтовници денеска го освоиле стратегискиот град Даел, во близина на границата со Јордан, соопштија опозициски активисти. Притоа, имало жестоки борби во кои загинале 38 лица, вклучувајки и цивили. Градот Даел е на главниот автопат кој ја поврзува провинцијата дара со главниот град Дамаск, а неговото освојување им овозможува на бунтовниците напредување кон сиријската престолнина.
XS
SM
MD
LG