Достапни линкови

Кипар нема да се откаже од еврото


Cyprus -- People queue up outside a Laiki bank branch in Nicosia, 28Mar2013
Кипар нема намера да излезе од евро-зоната, изјави денеска претседателот на таа земја Никос Анастадијадес. Немем намера да се откажеме од еврото и нема да правиме експерименти со иднината на нашата земја, изјави претседателот, додавајки дека финансиските проблеми ќе бидат надминати со помош на договорот за помош со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG