Достапни линкови

Шојбле: Го разбирам гневот на кипарските граѓани


Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле
Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле изјави дека го разбира гневот на кипарските граѓани по економскиот план за спас на Никозија, но очекува да не трае долго.
„Секогаш е така кога народот има грижи и проблеми, луѓето бараат некој на кој мора да го искажат гневот“, изјави Шојбле
XS
SM
MD
LG