Достапни линкови

Путин-инспекцијата на невладините е рутинска проверка


Рускиот претседател Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека инспекцијата на невладините организации во земјата била рутинска проверка. Путин за време на средбата со омбуцманот за човекови права рече и дека целта на инспекцијата е да утврди дали невладините организации работат согласно законите.
Од минатата недела руските власти врѓат претрес во канцелариите на десетици невладини организации.
XS
SM
MD
LG