Достапни линкови

ОН загрижени за депортацијата на сириски бегалци од Турција


Сириски бегалци во Турција
ОН изразија длабока загриженост за извештаите за депортација на сириски бегалци од Турција. Турското МНР негираше денеска биле депортирани сириски бегалци од пограничен камп по судирите со турската полиција. Потпаролот на министерството Левент Ѓумрјукчју изјави дека околу 50 до 60 Сиријци доброволно се вратиле во својата земја и можно е некои од нив да учествувале во вчерашните провокации.
XS
SM
MD
LG