Достапни линкови

Русија со воени вежби во Црно море


Рускиот претседател Владимир Путин до министерството за одбрана упатил наредба да започнат со воени вежби во Црното море. Неговиот портпарол Дмитри Песков изјави дека се работи за голема, непланирана вежба.
Тој истакна дека властите според меѓународните правила немаат обврска да ги известат соседните земји за вежби во кои учествуваат помалку од 7000 луѓе.
XS
SM
MD
LG