Достапни линкови

ЕК-Грција нема да стане втор Кипар


Портпаролот на еврокомесарот за економски и монетарни прашања Сајмон О’Конор изјави денеска дека Грција нема да стане втор Кипар, бидејќи има суштински разлики на ситуацијата во која се наоѓаат двете земји.
Според него, грчката криза не почнала во банкарскиот сектор и нивниот банкарски систем е многу помал во однос на БДП на земјата.
XS
SM
MD
LG