Достапни линкови

Оставка на управниот одбор на Кипарската народна банка


Насобрани граѓани пред Кипарската народна банка
Сите членови на Управниот одбор на Кипарската народна банка денеска поднесоа оставка, меѓу кои и нејзиниот претседател Андреас Филипу и првиот извршен директор Такис Фидиас.
Вчера кипарската Централна банка го разреши извршниот директор на најголемата банка на островот, Банката на Кипар Јанис Кипри. Според кипарските медиуми, разрешувањето било на барање на меѓународните кредитори.
XS
SM
MD
LG