Достапни линкови

Ивон-мирни избори без националистичка реторика


Британскиот амбасадор во Македонија Кристофер Ивон
Британскиот амбасадор во Македонија Кристофер Ивон изјави денеска дека очекува вториот изборен круг на локалните избори да мине во мирна и фер атмосфера, без насилство. Според него, би сакале на изборите да видат што помалку национална реторика, а повеќе дискусија за локални прашања кои се во корист на граѓаните.
Ивон одговорајќи на новинарски прашања на конференцијата „Подобрување на законската рамка за животната средина во делот на корисничкото правo “ рече и дека е премногу рано да се даде целосна оценка за изборите.
XS
SM
MD
LG