Достапни линкови

Тројца нуркачи успасени за сечење подводен интернет кабел


илустрација
Властите во Египет соопштија дека уапсиле тројца нуркачи кои се обидувале да пресечат подводен интернет кабел. Силите на морнарицата ги фатиле на дело нуркачите како го сечат кабелот кој е во сопственост на најголемата египетска телекомуникациска компанија.
XS
SM
MD
LG