Достапни линкови

Новата шефица на американската тајна служба даде свечена заклетва


Првата жена директор на американската тајна служба Џулија Пирсон положи свечена заклетва во Белата куќа. Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Пирсон го крши стереотипот за директор на агенцијата, додавајки дека многумина се горди на новата шефица на американските разузнавачи.
XS
SM
MD
LG