Достапни линкови

Каримов се појави во јавност по гласините за нарушено здравје


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов
Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов оствари средба со казахстанскиот министер за надворешни работи Јерлан Идрисов во Ташкент. Според соопштението, тоа е првиот јавен настап на Каримов по гласините за неговата нарушена здравствена состојба во минатата недела.
Каримов беше прикажан на телевизија за време на прославата на курдската нова година во Ташкент на 19 март. Но, оттогаш не се појави во јавност.
XS
SM
MD
LG