Достапни линкови

Сириската опозиција отвори амбасада во Катар


Лидерот на сириската опозиција Ахмед Муаз ал Хатиб на отварањето на амбасадата во Доха
Сириската опозициска група, која беше признаена од Арапската лига ја отвори својата прва амбасада. Нејзиниот лидер Ахмед Муаз ал Хатиб кој присуствуваше на церемонијата на отварањето на амбасадата во Катар упати критика до светските лидери поради тоа што не успеаа да им помогнат на бунтовниците да го соборат режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG