Достапни линкови

ЕК-Хрватска на време ќе ги заврши подготовките за ЕУ


Потпретседателот на ЕК Марош Штефчович изјави денеска дека административните подготовки за пристапување на Хрватска во ЕУ течат добро и дека ќе бидат готови на време. Штефнович додаде дека „едвај чека“ да и посака добредојде на земјата во европското семејство.
Во извештајот на ЕК е заклучено дека сите подготовки ќе бидат довршени пред влезот на Хрватска во Унијата на 1 јуни.
XS
SM
MD
LG