Достапни линкови

Авганистанска воена делегација ја откажа посетата на Пакистан


Припадници на авганистанската армија
Авганистанскиет власти го откажа патувањето на воената делегација која требаше да го посети Пакистан. Според соопштението делегацијата составена од 11 членови на авганистанската национална армија нема да го посети Пакистан, поради бомбашките напади на земјата врз авганистанската покраина Кунар во изминативе два дена.
Делегацијата требаше да учествува на симулација на воени вежби.
XS
SM
MD
LG