Достапни линкови

Русија - инспекција врз невладините организации


Russia -- Transparency International head Yelena Panfilova speaks in Moscow
Руските власти ја продолжуваат инспекцијата врз невладините организации. Денеска под истрага се Хјуман Рајтс Воч и Транспаренси Интернешенл.
Руското обвинителство и даночната полиција од минатата недела започнаа инспекција во стотици невладини организации во Русија.
XS
SM
MD
LG