Достапни линкови

Бомбашки напад во Сирија, четири жртви


Сириските национални медиуми јавија дека во самоубиствен бомбашки напад во Дамаск загинале четири лица. Според нив, бомбашот го детонирал неговиот експлозив во автомобил како одговор на нападите од страна на бунтовниците кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG