Достапни линкови

Британија ќе покрене истрага за смртта на Березовски


Борис Березовски
Британската полиција соопшти дека истрагата за смртта на поранешниот руски олигарх Борис Березовски ќе биде покрената на 28 март. Во текот на истрагата ќе бидат разгледани доказите за случајот и причините за смртта.
Телото на Березовски беше пронајдено во неговиот дом во близина на Лондон, а аутопсијата покажа дека причината за смртта била бесење. Но, полицијата не соопшти дали Березовски самиот се обесил.
XS
SM
MD
LG