Достапни линкови

Уапсени шпиони на Иран во Саудиска Арабија


Поглед на кралската палата во главниот град на Саудиска Арабија
Министерството за внатрешни работи на Саудиска Арабија соопшти дека лицата кои беа уапсени во минатата недела под обвинение дека се шпиони работеле за Иран. Истрагата покажала дека тие имале директни врски со иранските тајни служби. Според министерството, упасените признале дека добивале пари од Техеран во замена за информации за витални локации во земјата.
Иран негираше било каква вмешаност во шпионажа на Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG