Достапни линкови

Серија средби на Кери во Авганистан


Средбата на Кери со авганистанските бизнисменки
Американскиот државен секретар Џон Кери се сретна со претставници на невладините организации и со авганистанските бизнисменки во Кабул. На средбата во американската амбасада, жените му ја пренеле загриженоста на Кери за безбедноста на земјата по повлекувањето на меѓународните сили до крајот на 2014 година.
Кери на невладините организации и Централната изборна комисија им порачал дека ќе треба да вложат големи напори на престојните избори во наредната година, бидејќи целиот свет ќе го посматра нивното одржување.
XS
SM
MD
LG