Достапни линкови

Сиријската опозиција учесник во Арапската Лига


3
Арапската Лига денеска го започна дводневниот самит во Доха со покана од катарскиот емир до претставниците на сиријската опозиција да го завземат местото на Сирија. Сиријската влада беше суспендирана од Арапската Лига во 2011-та година поради конфликтот во таа земја кој прерасна во граѓанска војна. Сега во Арапската Лига повторно е учесник и претставник од Сирија, но од Опозициониот национален совет.
XS
SM
MD
LG