Достапни линкови

Телото на Березовски на обдукција


Борис Березовски
Британската полиција го отстранила телото на рускиот тајкун Борис Березовски од неговиот дом во близина на Лондон, по што ќе биде предадено на обдукција со цел да се открие причината за неговата смрт, која се уште се води како необјаснета.
Поранешниот милијардер живееше во егзил во Британија и беше познат како силен критичар на Кремљ.
XS
SM
MD
LG