Достапни линкови

Кипарскиот претседател ќе и се обрати на нацијата


Кипарскиот претседател Никос Анастасиадис
Кипарскиот претседател Никос Анастасиадис вечерва ќе и се обрати на нацијата преку сите телевизии во државата, јавија локални медиуми. Анастасиадис по преговорите со министрите за финансии од еврозоната, изјави дека е задоволен од постигнатиот договор.
Според него, програмата е во интерес на народот на Кипар и на Европската унија.
XS
SM
MD
LG