Достапни линкови

Стано-ЕК ја поздравува мирната атмосфера на изборите


ортпаролот на еврокомесарот за проширување на Европската унија, Петер Стано
Портпаролот на еврокомесарот за проширување на Европската унија, Петер Стано изјави денеска дека Европската комисија го поздравува фактот што локалните избори во Македонија се одржаа во мирна атмосфера без поголеми инциденти.
Но, според него, Комисијата сега ги чека резултатите од Државната изборна комисија и извештајот на ОБСЕ/ОДИХР за спроведувањето на изборите за да даде натамошни препораки за Македонија.
XS
SM
MD
LG