Достапни линкови

Вучиќ: реконструкција на српската влада, но не и нов премиер


Српскиот вицепремиер и министер за одбрана Александар Вучиќ
Српскиот вицепремиер и министер за одбрана Александар Вучиќ потврди дека ќе има реконструкција на Владата на Србија, но негираше дека тој ќе го замени Ивица Дачиќ на премиерската функција. „Доколку сме незадоволни од работата на премиерот ќе одиме на нови избори. Сега не сме незадоволни“, истакна Вучиќ на прес-конференција, додавајќи дека Извршниот одбор на неховата Српска напредна партија на седница, која ќе се одржи по 2 април, ќе ги разгледа прашањата за реконструкција на Владата.
XS
SM
MD
LG