Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и врнежливо


Пешаци преминуваат улица во Скопје.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, особено во јужните и источните делови. Ќе дува умерен, а попладне засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 14 степени.
XS
SM
MD
LG