Достапни линкови

Московиси-да се стави крај на кипарската „рулет -економија“


Протестите во Кипар против европските мерки за спас
Францускиот министер за економија Пјер Московиси денеска изјави дека треба да се најде начин за ставање крај на кипарската „рулет-економија“, која е пред банкрот. Московиси за Канал+ порача дека е потребно да се преземат мерки, бидејќи во спротивно сите ќе ја платат цената, алудирајќи на европските даночни обврзници.
Денеска во Брисел е закажана средба на министрите за финансии на еврозоната за спас на островската земја.
XS
SM
MD
LG