Достапни линкови

Лидерот на сириската опозиција поднесе оставка


Моаз Алхатиб
Лидерот на прозападно ориентираната сириска национална коалиција Моаз Ал хатиб поднесе оствака од функцијата. Според сооппштението, објавено на неговиот профил на фејсбук, Алхатиб ја донел одлуката за да може да работи послободно. Неговиот потпарол ја потврди информацијата.
XS
SM
MD
LG