Достапни линкови

ОИК Струга-нема поплаки од граѓани за избирачкиот список


Некои граѓани од Струга денеска се пожалија дека кога отишле да гласаат нивните имиња ги намало на избрачкиот список. Но, претседателот на Општинската изборна комисија Џенгис Хани за МИА изјави дека досега не добиле поплаки од избирачите.
Според него, доколку има такви проблеми тие не се во нивна надлежност, туку за тоа е задолжена ДИК и таму треба граѓаните да се обратат.
XS
SM
MD
LG