Достапни линкови

АП за изборите во Македонија


Во Македонија се гласа на локалните избори во надеж дека ќе биде избегнато политичко и етничко насилство како што беше на некои претходни избори, наведува агенција Асошиетед прес, додавајќи дека малата балканска држава очекува дека со слободни, транспарентни и мирни локални избори ќе се приближи до Европската унија. Агенцијата додава дека во скоро сите 81 општини, македонските и албанците имаат одвоени листи на кандидати.
XS
SM
MD
LG