Достапни линкови

Сириските бунтовници заземале воздушна база


Сириските бунтовници кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад заземале воздушна одбранбена база во јужниот дел на земјата во близина на границата со Јордан. Сириската организација за човекови права соопшти дека бунтовниците по 16 дена борба успеале да ја заземат базата во покраината Дара.
Во Дамаск поддржувачите на Асад присуствуваа на погребот на прорежимскиот сунитски свештеник, кој беше убиен во четвртокот.
XS
SM
MD
LG