Достапни линкови

Пакистан-17 војници загинаа во самоубиствен бомбашки напад


Пакистанските власти соопштија дека 17 војници загинале во самоубиствен бомбашки напад на еден контролен пункт во северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан.
Се уште никој не презема одговорност за нападот. Покраината Вазиристан е позната како засолниште на талибанците и милитантите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG