Достапни линкови

Мушараф се враќа на политичката сцена во Пакистан


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф пристигна во Карачи од каде ќе го најави неговото враќање на политичката сцена. Мушараф бил придружуван од неколку водечки фигури од неговата партија Лигата на сите пакистански муслимани.
Според извештаите, Мушараф на аеродромот во Карачи бил пречекан од неговите поддржувачи. Се очекува тој да ја лансира кампањата на неговата партија за парламентарните избори на 11 мај.
XS
SM
MD
LG