Достапни линкови

Борис Березовски е пронајден мртов


Борис Березовски
Рускиот тајкун Борис Березовски, кој живееше во егзил во Велика Британија е пронајден мртов во неговиот дом.
Деталите за тоа како и од што починал се непознати.
XS
SM
MD
LG