Достапни линкови

Платини во Скопје ја отвори Куќата на фудбалот


Претседателот на УЕФА Мишел Платини во разговор со претседателот на ФФМ Илчо Георгивески, Скопје 22.03.2013.
Претседателот на УЕФА Мишел Платини денеска во Скопје свечено ја отвори новата Куќа на фудбалот во Македонија. Тој притоа изјави дека бил среќен кога гледа како фудбалот добива подобри услови насекаде во Европа. „Пред четири години се видовме тука на камен темелникот на оваа Куќа на фудбалот и задоволен сум што сега ја гледам работата завршена. Навистина направивте одлична работа“, изјави Мишел Платини.
XS
SM
MD
LG