Достапни линкови

Јанкулоска: без толеранција за нарушување на изборите


Гордана Јанкулоска
Републичкиот оперативен штаб на МВР ги заврши подготовките за обезбедување мирен, фер и демократски изборен процес, информираше на денешната прес конференција ресорната министерка Гордана Јанкулоска. „Уште еднаш би сакала да апелирам граѓаните и политичките партии да покажат висока свест и да не дозволат да бидат вовлечени во какви било изборни инциденти или нерегуларности. Нема да се толерира никаква узурпација или нарушување на изборниот процес“, рече Јанкулоска. Во рамки на подготовките за овие избори, МВР има изготвено мапа со места со зголемен ризик од тензии врз база на инцидентите регистрирани во претходните изборни циклуси и врз база на оперативните сознанија и информации.
XS
SM
MD
LG