Достапни линкови

Во Москва средба Путин - Џинпинг


Новиот кинески претседател Кси Џинпинг пристигна во Москва и се состана со неговиот домаќин преседателот Владимир Путин.
Тие ја нагласија важноста на нивните трговски односи и влијанието врз светските односи.
Фактот што Кси Џинпинг стана претседател на партијата минатиот ноември, а претседател минатата недела, и ја одбра Русија како прва странска земја што ќе ја посети, зборува за стртегиското партнерство меѓу двете земји, изјави Путин пред посетата на Џинпинг.
XS
SM
MD
LG