Достапни линкови

Ерменец со нож се обидел да влезе во Парламентот


Парламентот во Ереван
Ерменец со нож се обидел да влезе во Парламентот во Ереван при што бил ранет од чуварите, јавија локалните медоиуми.
Истрагата за мотивите на овој човек е во тек.
Во 1999 група вооружени ерменци влегоа во Парламентот и ги убија премиерот Везген Саркисиан, парламентарниот спикер Карен Демиричиан, пет високи функционери и еден новинар.
XS
SM
MD
LG