Достапни линкови

Делегација на Војската на Србија во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска престојува Делегација на Војската на Србија предводена од началникот на ГШ генерал Љубиша Диковиќ.Делегацијата ќе има средби со министерот за одбрана Талат Џафери и со началникот на ГШ и претставници од ГШ на АРМ.
XS
SM
MD
LG