Достапни линкови

Обама патува во Јордан во рамки на регионалната турнеја


Претседателот Барак Обама денеска пристигнува во Јордан како последна дестинација во рамки на неговата регионална турнеја.Обам и кралот Абдулах се очекува да разговараат за влијанието на сирискиот конфликт врз Јордан каде има околу 350 000 бегалци од Сирија. Обама и Абдулах, чија земја е сојузник на САД треба да разговараат и за израелско палестинскиот кофликт.
XS
SM
MD
LG