Достапни линкови

Иран се заканува дека ќе ги уништи израелските градови


Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи
Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи изјави дека Иран ќе ги уништи израелските градови Тел Авив и Халифа доколку неговата земја биде нападната од еврејската држава. Каменеи кој го има последниот збор за сите клучни прашања во Иран, го соопшти предупредувањето за време на неговиот телевизиски говор од градот Машхад.
Израел се закани дека ќе спроведе воена акција против Иран доколку земјата не ја прекине нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG