Достапни линкови

Ракети од Газа експлодирале во Израел, нема повредени


Израел, 21.03.2013
Две ракети истрелани од Појасот Газа експлодирале изутрината во јужен Израел, соопшти полицијата, додавајки дека засега нема извештаи за повредени. Никој не ја превзел одговорноста, но Појасот Газа е под контрола на Хамас.
XS
SM
MD
LG