Достапни линкови

План Б за спас на Кипар од банкрот


административната зграда на кипарската банка
Властите во Кипар денеска треба да го претстават планот Б за избегнување на финансиски крах на земјата, откако не беа поддржани условите за испраќање на пакет европска помош. Претседателот Никос Анастасиадес повторно ќе се сретне со партиските лидери, откако по вчерашната средба не беа дадени изјави за медумите.
XS
SM
MD
LG