Достапни линкови

Обама ќе се сретне со Махмуд Абас при посетата на Рамала


Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да отпатува на Западниот Брег, од каде ќе ја почне турата на земјите во регионот. Обама ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас и други палестински лидери. Анализите покажуваат дека палестинците го обвинуваат американскиот претседател за слаби напори за спречување на изградбата на израелски населби на територијата за која постои надеж дека еден ден би била палестинска држава, По средбите во Рамала, обама ќе го посети Ерусалим каде ќе има обраќање пред студенти.
XS
SM
MD
LG