Достапни линкови

Потрага по хакерите кои нападнаа јужнокорејски банки и медиуми


Хакерскиот напад на серверите на банки и медиуми во Јужна Кореа бил извршен од локација во Кина. Јужнокорејските регулатори сметаат дека нападот бил извршен од една организација и рекоа дека се уште е рано да се прозиваат виновници. Сомнежите се фокусирани на Северна Кореа поради заканите против официјален Пјонгјанг и Вашингтон, кој следат по санкциите на Обединетите нации против нуклеарниот тест на севернокорејските власти.
XS
SM
MD
LG