Достапни линкови

Обвинет осомничен за тероризам во САД


Маж со саудиско потекло Во САД е обвинет за терористички напади врз американските трупи во Авганистан и планирање напади на дипломати во Нигерија. Случајот на Сулеиман Харум беше презентиран пред судот во Њујортк во средата. Согласно обвинението, Харун во 2002 и 2003 година бил во Авганистан и како оперативец на терористичката Ал Каеда убивал американски војници.
XS
SM
MD
LG